31 травня 2019 року з нагоди професійного свята Дня працівників водного господарства проведено урочисті збори колективу Новоград-Волинського МУВГ. З привітальним словом перед присутніми виступила в.о.начальника управління Олена Горбонос. Вона подякувала колегам за гарну роботу, окреслила основні завдання, які сьогодні стоять перед водниками та відзначила кращих працівників галузі Почесними грамотами та подяками.
Також дружній колектив управління привітав присутній керівник аппарату райдержадміністрації Михайло Гайдаєнко. Після чого, за сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання посадових обов'язків та з нагоди відзначення професійного свята, вручив кращим працівникам управління Почесні грамоти та грамоти від імені районної державної адміністрації.

30 травня 2019 року в.о. начальника Новоград-Волинського МУВГ Горбонос Олена Василівна прийняла участь в урочистих зборах колективу БУВР Прип’яті та підвідомчих організацій з нагоди професійного свята - Дня працівників водного господарства.

24 травня 2019 року інженер з ВВР Марчук З.В. прийняла участь у нараді при Новоград-Волинській райдержадміністрації, яку очолив заступник голови Подік А.В. Також на нараді були присутні: начальник Управління агропромислового розвитку РДА Ткачук В.О., начальник Житомирського рибоохоронного патруля Гонтар О.І, начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Житомирського рибоохоронного патруля Гребенчук Л.І., головний спеціаліст Управління екології та природніх ресурсів Житомирської ОДА Распутна Т.А. та представники рибного бізнесу – суб’єкти аквакультури.
На нараді були розглянуті такі питання: основні вимоги нормативно-правової бази з ведення рибного господарства, нормативно-правові аспекти регулювання водних відносин, необхідності ведення первинної документації та своєчасного звітування за формою № 1 – А риба (річна).

15-16 травня 2019 року начальник Баранівської експлуатаційної дільниці Микола Олексійович Ільчук прийняв участь у командно-штабних навчаннях проведених Управлінням цивільного захисту населення Житомирської ОДА в Баранівському районі. В ході їх проведення відпрацьовано дії органів управління та сил районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області при переведенні у режим функціонування в умовах особливого періоду.
Особливу увагу було приділено відпрацюванню практичних заходів із збору, обробки та аналізу інформації про обстановку, підготовки даних для прийняття рішень, планування дій органів управління та сил цивільного захисту при переведенні у режим функціонування в умовах особливого періоду, а також порядку дій при ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій на території району.

8 травня 2019 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима зустрівся з колективом Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства та представив виконувача обов’язків начальника управління Горбонос Олену Василівну, призначену наказом Державного агентства водних ресурсів України від 06 травня 2019 року. На зустрічі Василь Азима окреслив головні завдання, які стоять перед управлінням та наголосив на забезпеченні виконання основних пріоритетів діяльності у 2019 році.


26 квітня-День Чорнобильської трагедії. Аварія на енергоблоці № 4 Чорнобильської атомної електростанції сталася 26 квітня 1986 року в 01 год 23 хв. 40 с. у ході проведення проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки. В цей час відбулося два потужні вибухи з руйнуванням частини реакторного блоку і машинного залу, на енергоблоці № 4 ЧАЕС виникла пожежа. Реактор був зруйнований, а з його розвалу в атмосферу надходила величезна кількість радіоактивних речовин. В результаті аварії сталося найсильніше радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Вибух був настільки потужним, що забруднення у тій чи іншій мірі інтенсивності поширилося на значні ділянки території Радянського Союзу (передусім, України, Білорусії, Росії) - на площі 160 тис. кв км. Більше 400 тис. чоловік були переселені . У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла у число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежні, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії.
Начальник Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства Бонковський І.П. провів урочисті збори з нагоди Міжнародного Дня пам’яті Чорнобиля, висловив велику вдячність за проявлений героїзм та самовідданість героям-ліквідаторам, які ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.
Нині на в Новоград-Волинському міжрайонному управлінні водного господарства працює 3 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС це тракторист-машиніст Крилов С.М та ремонтувальники-руслові Куліковський Д.Г. і Мовчан В.Н. Начальник управління І.П. Бонковський висловив ліквідаторам, найщиріші слова вдячності та низький уклін за проявлену мужність та подвиг. Нехай Господь пошле вам здоров'я, сили, нехай у ваших родинах панує мир та злагода. Успіхів вам у всіх ваших справах. Бажаю вам і вашим близьким міцного здоров'я, терпіння, простого щастя і великої удачі, шани і щирої поваги від людей. Нехай сонце зігріває вас своїм теплом ще багато-багато років!
Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!

20 квітня 2019 року Новоград-Волинське міжрайонне управління водного господарства долучилось до проведення Дня Довкілля (Дня благоустрою)
Мета даної акції - приведення до належного естетичного та екологічного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах(смугах відведення), на меліоративних системах та водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз.
Під час даного заходу Новоград-Волинським міжрайонним управлінням водного господарства було упорядковано території адміністративних будівель та виробничих баз, впорядковано території поблизу водних об’єктів та каналів, прибережних смугах та водоохоронних зонах на меліоративних системах та водогосподарських спорудах.

19 квітня 2019 року провідний інженер з ВВР Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства Горбонос О.В. прийняла участь у засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили екологічний стан басейну річки Случ та забезпечення населення міста якісною питною водою. Враховуючи загрозу екологічної катастрофи, члени міської комісії ТЕБ та НС відпрацювали питання координації спільних дій задля припинення забруднення річки Случ. Так, наголошено на необхідності продовження систематичної перевірки якості води у річці Случ. Також готуються чергові звернення до контролюючих органів, щодо вжиття заходів із припинення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперової фабрики»

18 квітня 2019 року начальник Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства Бонковський І.П. та головний інженер управління Руднєв С.М. прийняли участь у засідання колегії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять. На нараді були підведені підсумки виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип′ять у І кварталі 2019 року та визначили завдання роботи на ІІ квартал 2019 року. Також було обговорено ряд важливих організаційних питань, а саме:
забезпечення виконання комунікативного плану у водній сфері БУВР Прип'яті на 2019 рік;
продовження виконання завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном;
стан впровадження елементів пілотного проекту щодо підвищення рівня заробітної плати у водогосподарських організаціях БУВР Прип’яті;
ефективне використання техніки та механізмів;
завершення підготовки меліоративних систем до роботи у вегетаційний період 2019 року до 01.06.2019 року;
забезпечити проведення заходів до Дня довкілля.


12 квітня у місті Новоград-Волинський відбулося засідання басейнової ради річки Прип'ять. Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима ознайомив присутніх з етапами розробки Плану управління суббасейну Прип'яті у 2018 році та із основними завданнями на 2019 рік.

На засіданні були присутні науковці, водокористувачі та членів громадських організацій з 7 областей України.

Активно обговорювалась ситуація яка склалася на річці Хомора, притоці р.Случ, яка з 2016 року забруднюється стоками на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського району Житомирської області, які скидає ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика-Україна», що у Хмельницькій області. Члени басейнової ради одноголосно вирішили запросити на наступне засідання керівництво Понінківської картонно-паперової фабрики та заслухати інформацію, як проходить процес встановлення очисних споруд та виконання плану – графіку робіт, про який говорили на спільному засіданні комісій ТЕБ та НС Житомирської та Хмельницької областей
На території Городницького лісгоспу розміщений лісовий заказник місцевого значення «Ліс над Случчю» площею 26,8 га. Утворений він був для збереження у природному стані мозаїчного комплексу цінних деревостанів віком 60 років – дубів, грабів, осик і беріз; популяції рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України: підсніжника білосніжного, гніздівки звичайної,лілії лісової, любки дволистої, скополії карні олійної, коручки морозниковидної.Більша частина території заказника у ландшафтному плані - це заліснений схил лівого берега річки Случ крутизною 30-35˚ східної експозиції, з відшаруванням гранітів на поверхню грунту під пологом лісу. І увесь схил усіяний підсніжниками…

Серед учнів шкіл м.Новограда-Волинського було організовано конкурс малюнків з нагоди Всесвітнього дня води. Діти з великим задоволенням та захопленням малювали своє бачення тематики свята, в результаті чого було визначено кращі малюнки, а всіх учнів нагороджено невеличкими призами


22 березня 2019 року — світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Вода для всіх». Всесвітній день води зосереджує увагу мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців. Новоград-Волинське МУВГ долучилось до відзначення Всесвітнього дня води - спеціалісти та робітники управління прибирали береги річок та ставків в Новоград-Волинському та Баранівському районах.21 березня 2019 року в рамках відзначення Всесвітнього дня води, який цьогорічно проходить під гаслом «Вода для всіх» в навчальних закладах міста спеціалістами Новоград-Волинського МУВГ були проведено відкриті уроки серед учнів 1-7 класів. Метою цього заходу є поширення екологічних знань серед учнівської молоді, виховання дбайливого ставлення, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Під час уроків дітям було продемонстровано відеоролики «Річки України», «Як економно використовувати воду вдома», «Про фосфати»
19 березня 2019 року з метою формування уявлення дітей про роль та цінність води, її значення для живої природи, про необхідність економіїї та охорони водних ресурсів спеціалістами Новоград-Волинського МУВГ було проведено заняття в молодшій групі ДНЗ №14 м.Новограда-Волинського на тему «Вода – це скарб Землі".


22 березня 2019 року — світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Вода для всіх». Всесвітній день води зосереджує увагу мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців. З метою підвищення екологічної свідомості молоді та бережного ставлення до водних ресурсів, спеціалістами Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства був проведений відкритий урок у 2-Б класі Новоград-Волинської ЗОШ I-III ступенів №10.
14 березня 2019 року головний інженер Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства Руднєв С.М. та провідний інженер з ВВР Горбонос О.В. прийняли участь у нараді Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять, на якій були розглянуті та обговорені питання роботи водогосподарських організацій щодо управління водними ресурсами в умовах переходу на басейновий принцип управління


6 березня 2019 року начальник Новоград-Волинського МУВГ прийняв участь у колегії БУВР Прип'яті, на якій обговорювались пріоритети діяльності водогосподарських організацій та забезпечення сталого функціонування водогосподарського комплексу у 2019 році, яка відбулась на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства

1 березня 2019 року у начальник Новоград-Волинського МУВГ прийняв участь в засіданні колегії Держводагентства на тему: "Регіональні аспекти водного менеджменту у 2018 році". Засідання відбувалося на базі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з представниками Житомирської обласної державної адміністрації, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державної екологічної інспекції.Контактні дані:


Телефон: (04141) 3-77-35, 3-77-45, 3-77-30
Поштова адреса: Україна, м.Нов-Волинський, вул. Гетьмана Сагайдачного, 236.
Електронна адреса: [email protected]13червня 2019 року в.о. начальника Новоград-Волинського МУВГ Горбонос Олена Василівна прийняла участь у засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС. На порядку денному були розглянуті питання підготовки населених пунктів та об’єктів господарювання Новоград-Волинської ОТГ до функціонування під час літнього пожежонебезпечного періоду 2019 року, а також були обговорені та затверджені заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.