Дні водних ресурсів та довкілля

«Міжнародний день чистих берегів»

Щороку за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій в треті вихідні вересня в усьому світі проходить акція «Міжнародний день чистих берегів». Зокрема, цього дня організовуються  акції на узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває усе більшої популярності.

Проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика Тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. Тому більшість країн світу беруть участь у заходах з прибирання узбереж.

Працівники Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережної смуги головної водної артерії міста Новограда-Волинського – річки Случ із залученням учнівської молоді.

В рамках відзначення Дня Дніпра – 2019 та з метою пропагування серед молоді бережливого ставлення до водних ресурсів, в.о. начальника Новоград-Волинського МУВГ Горбонос Олена Василівна та інженер з ВВР Марчук Зоя Віталіївна  провели зустріч з вихованцями ДНЗ № 14 м. Новограда-Волинського. На даному заході дітки не тільки познайомилися з головною річкою України, а й дізналися про роль та значення річок в природі і в житті людини.

В рамках відзначення традиційної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля»  працівниками Новоград-Волинського МУВГ  було проведено ряд заходів для поліпшення стану навколишнього природного середовища, а саме прибрано території поблизу водних об’єктів та каналів, у заплаві річок,  ліквідовано   несанкціоновані сміттєзвалища, висаджено саджанці дерев та кущів, упорядковано  території   адміністративних будівель та виробничих баз Новоград-Волинського МУВГ та Баранівської ЕД.

22 березня 2019 року — світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Вода для всіх». Всесвітній день води зосереджує увагу мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців. З метою підвищення екологічної свідомості молоді та бережного ставлення до водних ресурсів, спеціалістами Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства був проведений відкритий урок у 2-Б класі Новоград-Волинської ЗОШ I-III ступенів №10.

21 березня 2019 рокув рамках відзначення Всесвітнього дня води, який цьогорічно проходить під гаслом «Вода для всіх» в навчальних закладах міста спеціалістами Новоград-Волинського МУВГ були проведено відкриті уроки серед учнів 1-7 класів. Метою цього заходу є поширення екологічних знань серед учнівської молоді, виховання дбайливого ставлення, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Під час уроків дітям було продемонстровано відеоролики «Річки України», «Як економно використовувати воду вдома», «Про фосфати»

Також, з нагоди Всесвітнього дня води серед учнів було організовано конкурс  малюнків . Діти з великим задоволенням та захопленням малювали своє бачення тематики свята, в результаті чого було визначено кращі малюнки, а всіх учасників нагороджено невеличкими солодкими призами. 

15 березня 2019 року з метою формування уявлення дітей про роль та цінність води, її значення для живої природи, про необхідність економіїї та охорони водних ресурсів спеціалістами Новоград-Волинського МУВГ було проведено заняття в молодшій групі ДНЗ №14 м.Новограда-Волинського на тему «Вода – це скарб Землі».